Endermologia LPG

Jeden z najpopularniejszych zabiegów na ciało – wyszczuplająca, modelująca, pomagająca pozbyć się cellulitu endermologia LPG® – już teraz dostępna w Klinice Kosmetycznej Farfalla.

Wielu lekarzy używa go w swojej praktyce nie tylko do zabiegów mających na celu udoskonalić sylwetkę i odmłodzić wygląd skóry, ale również w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej w celu zwiększenia efektów w/w procedur. Dodatkowo sprzęt wykorzystywany jest do leczenia takich problemów jak blizny pooparzeniowe i pooperacyjne, niewydolność naczyniowa, obrzęki w tym limfatyczne, sztywność, skurcze i bóle mięśni, oraz w terapii bólów pooperacyjnych. Chirurdzy plastycy zalecają serię zabiegów przed i po liposukcji w celu ułatwienia przebiegu samego zabiegu jak i skrócenia okresu rekonwalescencji.

Endermologia LPG® stosowana w gabinetach medycyny estetycznej służy pacjentom pomocą w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, modelowaniu sylwetki, poprawie napięcia i jędrności skóry ciała. Jeśli takie efekty są oczekiwane przez Państwa i szukacie metody, która jest delikatna, nieinwazyjna i najbardziej zbliżona do naturalnych działań – polecamy serię zabiegów endermologii. Zabiegi są komfortowe, bezpieczne, często określane przez Klientów jako „przyjemne”.

endermologie-bydgoszcz.jpg

Ekskluzywna technologia Enedermologie®, umożliwia wykonywanie naturalnych zabiegów stymulacji tkanki łącznej służących urodzie i zdrowiu. Pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Badania dowiodły, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry ciała i twarzy oraz obrzękami.

Endermotherapie™ to bezbolesny i precyzyjny sposób na drenaż płynów. W porównaniu do ręcznego drenażu, wyniki uzyskane dzięki zastosowaniu tej metody są lepsze i szybsze. Endermotherapie™ zapobiega zwłóknieniu, przyspiesza krążenie żylne i mobilizuje tkankę, zapewniając natychmiastową i trwałą ulgę.

Endermologia – działanie terapeutyczne

W trakcie endermologii w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które koją ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia. W związku z tym zabieg wykonuje się także w celu:

– leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien,

– usuwania bólów mięśni,

– likwidowania bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, bóle kolan, stóp, dłoni,

– likwidowania obrzęków

Wskazania do zabiegu Endermologii LPG:

 • modelowanie i kształtowanie sylwetki
 • działanie antycellulitowe, wyszczuplające i wygładzające skórę
 • przyspieszenie krążenia krwi
 • poprawa przepływu limfy
 • działanie zmniejszające obrzęki, opuchliznę kończyn
 • ujędrnienie skóry po odchudzaniu
 • eliminacja toksyn z organizmu
 • rozluźnienie napiętych mięśni
 • redukcja bólu dolnej partii pleców

To jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit, cieszący się od lat ogromną popularnością.

Jak wygląda zabieg:

Modelowanie sylwetki – Lipomassage®

Wstępem do każdego zabiegu jest ocena stanu skóry, kształtu sylwetki i rozmowa z pacjentem w celu ustalenia jakich efektów terapii oczekuje. Na tej podstawie dobierany jest odpowiedni program pielęgnacyjny. Sama endermologia nie wymaga od strony Pacjenta wcześniejszych przygotowań.

Pacjent w trakcie zabiegu ma na sobie swój osobisty strój LPG, która zapewnia komfort i prawidłowość wykonania masażu.

Endermologia jest kontrolowanym przez precyzyjne oprogramowanie komputerowe, rodzajem masażu mechanicznego wykorzystującego podciśnienie.
Terapeuta prowadząc głowicę urządzenia powoduje powstanie fałdy skórnej pod wpływem podciśnienia. Skóra przybiera kształt fali, która rolowana jest dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu.
W czasie zabiegu skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, co pobudza krążenie, metabolizm i stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych.
Podczas zabiegu poprzez układ limfatyczny usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze, a stymulowana intensywnie skóra rozpoczyna intensywną produkcję elastyny i kolagenu, co dodatkowo poprawia jej elastyczność.

endermologie-bydgoszcz.jpg

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • żylaki
Zalecenia żywieniowe dla pacjentów po zabiegu Endermologie LPG:
Jeśli przeprowadzają Państwo pełną kurację endermologiczną i zależy Wam na uzyskaniu jak najbardziej spektakularnych efektów, powinniście w jej trakcie pamiętać przede wszystkim o przestrzeganiu zasad zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Posiłki powinny być spożywane regularnie, bez dodatkowego podjadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Zaleca się picie od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. W codziennej diecie należy zwracać uwagę nie tylko na ilość, ale także jakość spożywanych produktów.
Kontakt

© 2024 Klinika Kosmetologiczna Farfalla / Design & Powered: W3 Factory