Peeling laserowy – laser frakcyjny

LASER FRAKCYJNY CO2

Jeżeli chciałabyś/ chciałbyś  poprawić stan swojej skóry to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na Twoje oczekiwania.

Jest on jednym z najnowocześniejszych odkryć medycyny estetycznej, za którego sprawą bardzo szybko osiągniemy pożądane oraz trwałe rezultaty!

Większość laserów generuje wiązki światła, które działają na całą powierzchnię skóry wybranej partii ciała. Działanie lasera frakcyjnego CO2  opiera się na tworzeniu mikrokolumn uszkodzeń w skórze o głębokości około 3 milimetrów.

Co zawdzięczamy takiemu rozwiązaniu?
Dzięki okolicznym zdrowym tkankom wokół utworzonych uszkodzeń proces regeneracji skóry jest zdecydowanie o wiele szybszy. Ilość powikłań i skutków ubocznych została zredukowana do minimum. Takie rozwiązanie pobudza uszkodzoną skórę do szybkiej regeneracji, co powoduje rozpoczęcie się wzmożonej produkcji kolagenu. Dla jej kondycji oznacza to same korzyści. Skóra będzie bardziej napięta oraz wygładzona, zredukowane zostaną przebarwienia, zmarszczki ulegną spłyceniu, a skóra będzie się wydawała młodsza, odświeżona.

Wielofunkcyjność urządzenia sprawia, że laser frakcyjny CO2 można stosować nie tylko w okolicach twarzy, ale również we wszystkich partiach ciała, których wygląd chcielibyśmy poprawić.
Urządzenie wyposażony jest w głowicę, którą ustawić można w taki sposób, aby skanowała ona powierzchnię skóry w wybranych przez nas kształtach. Takie rozwiązanie pozwala dotrzeć do miejsc, które dla klasycznych laserów mogłyby okazać się trudnodostępne.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym:

– blizny przerostowe
– blizny potrądzikowe
– przebarwienia
– oznaki starzenia się skóry, skóra „szara”
– nierówny koloryt
– wiotkość skóry
– drobne zmarszczki.

Zabieg laserem frakcyjnym co2 szczególnie polecamy osobom z bliznami potrądzikowymi, jak również w celu odmłodzenia skóry, gdyż pobudza naturalne procesy odnowy skóry.

Dlaczego warto?
Poprawę jakości skóry zauważyć można już po upływie kilku dni od wykonania zabiegu. Na pełne efekty trzeba natomiast poczekać około 6-12 miesięcy – właśnie tyle czasu trwa przebudowa kolagenu. Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania zmian skórnych, a więc ustalana jest indywidualnie.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

-ciąża i laktacja
-aktywne infekcje
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
-czynna choroba nowotworowa
-chemioterapia

Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa kilka dni. Skóra musi się zagoić, a następnie wyłuszczyć.
Powstają podczas zabiegu strupki, które samoczynnie odpadają po kilku dniach.
Najbardziej niekorzystny wygląd przypada na drugi oraz trzeci dzień po wykonanym zabiegu.

Należy stosować się do wskazań i zalecanych preparatów do pielęgancji skóry po zabiegu.

Kontakt

© 2024 Klinika Kosmetologiczna Farfalla / Design & Powered: W3 Factory