Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to technologia o działaniu odmładzającym skórę. Zabieg pomaga w leczeniu blizn oraz rozstępów, a także poprawy innych defektów skóry. Bazuje ono na technice frakcjonowania mikroigłowego rf, określaną również jako: „lifting bez skalpela”. Efektywność zabiegu to skutek jednoczesnego mikronakłuwania skóry oraz kontrolowanego podgrzewania jej przy pomocy fal radiowych. W rezultacie zachodzi zagęszczenie i ujędrnienie skóry, dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

 • Poprawienie wyglądu blizn różnego rodzaju
 • Redukcja rozstępów skóry
 • Zwężenie rozszerzonych porów w skórze łojotokowej/trądzikowej,
 • Spłycenie zmarszczek, poprawa kondycji skóry.
 • Głowica urządzenia posiada 36 mikroigieł. Po nakłuciu skóry ich ulegają podgrzaniu. Bezpośrednim rezultatem są pozostawione pod skórą mikropunkty koagulacji oraz przegrzania, które rozpoczynają proces regeneracji włókien kolagenowych. Ponadto wytwarzane światło LED pobudza komórki skóry do zwiększenia produkcji kolagenu, poprawia napięcie oraz koloryt i gęstość skóry.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przeprowadza się po miejscowym znieczuleniu skóry, które zapewnia maksymalny komfort procedury. Po upewnieniu się, że miejsce zabiegowe jest prawidłowo znieczulone kosmetolog dobiera odpowiednią głowicę i rozpoczyna nakłuwanie. Samo nakłuwanie nie trwa długo, gdyż w każdym miejscu jest ono jednorazowe. Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk, które ustępują doby, w niektórych przypadkach utrzymują się kilka dni. Procedura nie wymaga wyłączenia z codziennych aktywności, zalecamy jednak nie podrażniać miejsca pozabiegowego i chronić ją przed promieniami uv. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża i laktacja
– stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
– choroba nowotworowa, chemioterapia
– schorzenia autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia,
– rozrusznik serca i inne implantowane metalowe urządzenia w obszarze zabiegu,
– krócej niż trzy miesiące – agresywne zabiegi na twarz (zabiegi chirurgiczne, głębokie peelingi, dermabrazja),
– świeża opalenizna.

Efekty Radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg Radiofrekwencji mikroigłowej przynosi widoczne efekty już po pierwszej wizycie:

 • skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta
 • zmarszczki są spłycone
 • kontur twarzy ulega ulepszeniu
 • efekt odmłodzenia wyglądu skóry
 • zwężone pory
 • zredukowane blizny i rozstępy
 • głębokie nawilżenie skóry.

 • Efekty zabiegu Radiofrekwencji mikroigłowej poprawiają wygląd całego ciała. To świetny sposób na zmniejszenie efektu obwisłych policzków czy worków pod oczami, zaznaczenie linii żuchwy, uniesienie opadających powiek, redukcję tzw. “drugiego podbródka” czy wygładzenie okolic ust i czoła. Zabieg jest dedykowany także kobietom po ciąży lub osobom, które utraciły dużą masę ciała. Powoduje ona ‘spięcie’ luźnej i obwisłej skóry brzucha, a także ud i ramion, ujędrnia pośladki, zmniejsza pomarszczenia i cellulit.

Radiofrekwencja igłowa jako zabieg na blizny.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonany w celu poprawienia wygładu blizny pozwala uzyskać widoczny efekt wygładzenia tego rodzaju niedoskonałości skóry. Bardzo dobre efekty przynosi już seria kilku zabiegów. Zabieg działa na podstawie pobudzenia silnych procesów regeneracyjnych na poziomie skóry właściwej.

Radiofrekwencja mikroigłowa redukuje, a nawet usuwa usuwa blizny:
– potrądzikowe,
– pooperacyjne,
– powstałe na skutek przebytych chorób,
– powstałe w wyniku głębokiego skaleczenia lub wypadku

Kontakt

© 2024 Klinika Kosmetologiczna Farfalla / Design & Powered: W3 Factory